Wereldo
Wereldo
Zpět
Článek

Inovativní technologie snižuje náklady a zjednodušuje přepravu zboží: Příběh společnosti Wereldo

Inovativní technologie snižuje náklady a zjednodušuje přepravu zboží: Příběh společnosti Wereldo

Pokud jste někdy měli zodpovědnost za organizaci přepravy zboží nebo materiálů, víte, jak složité to může být. Vaši náplní práce je spolupracovat s dodavateli, přepravci a příjemci, aby všechny zásilky dorazily včas a bez poškození. Navíc, náklady na logistiku mohou být vysoké a je obtížné hledat nejekonomičtější způsob přepravy pro jednotlivé zásilky.

Přesně to jsme chtěli ve Wereldu změnit. Naše společnost byla založena v roce 2018 s cílem vytvořit technologii, která sníží náklady na logistiku, ušetří čas expedientům s objednáním přeprav a zároveň zjednoduší práci s výběrem nejekonomičtějšího způsobu přepravy.

Původně jsme nabízeli svůj plánovací software zákazníkům pro jejich vlastní využití. Nicméně, po několika měsících bylo jasné, že větším přínosem pro našeho zákazníka bude řešení, když mu nabídneme kompletní logistickou službu. Proto se naše firma rozhodla využívat svůj plánovací software sama a pro zákazníky zajišťovat kompletní přepravu od nakládky až po doručení.

Jak Wereldo funguje?

Proces začíná plánováním přepravy. Díky námi vyvinutému softwaru na optimalizaci tras ve Wereldu dokážeme plánovat své vozy až o 20% efektivněji než konkurence. Tím snižujeme náklady na přepravu a nabízíme zákazníkům výhodnější ceny.

Další výhodou je, že se snažíme minimalizovat svůj vliv na životní prostředí. Díky efektivnějšímu plánování tras při nakládkách a vykládkách zboží, najedou naše kamiony menší počet kilometrů na stejný počet přeprav. Tento přístup pomáhá nejen životnímu prostředí, ale také nám umožňuje nabízet zákazníkům více udržitelnou možnost přepravy.

Firma Wereldo je příkladem toho, jak mohou moderní technologie a inovativní přístup zlepšit prostředí logistiky. Naše cesta je pořád teprve na začátku a díky dalšímu investičnímu kolu, které nás aktuálně čeká, budeme schopni dále růst a expandovat tak, abychom mohli naše služby poskytnout většímu počtu zákazníků v České republice.

Těšíme na příští spolupráci.

Tým Wereldo