Wereldo
Wereldo

Zpět
ČlánekProč vám více řidičů NEzaručí efektivnější přepravu?

Proč vám více řidičů NEzaručí efektivnější přepravu?

Samotné zaměstnání více řidičů nezaručí zvýšení efektivity dodání zboží, někdy to na přepravu může mít dokonce opačný vliv.

Podle průzkumu společnosti Oracle až 66 % respondentů preferuje dodání zboží až domů. Pandemie donutila i ty zákazníky, kteří by si zboží normálně koupili v obchodě, si všechno objednat.

Kromě doručení přímo domů zákazníci mnohem více lpí na rychlosti doručení a jsou mnohem méně tolerantní ke zpožděním. Také vyžadují sledování zásilky pomocí track and trace. Tahle situace spediční a balíkové služby zaměstnává čím dál víc a potřebují navýšit kapacitu ve všech směrech — od skladových prostor až právě po řidiče.

Teď musí maloobchodníci a jejich logističtí partneři tyto požadavky splnit. Takže ano — je potřeba více řidičů, ale pouze ti problém kapacity nevyřeší. Naopak to může efektivitě ještě uškodit, pokud s tím nebudeme správně pracovat. To, na čem ve skutečnosti tak záleží, je efektivní škálování.

Škálování vašich doručovacích flotil a řidičů musí jít ruku v ruce se škálováním vaší infrastruktury. K tomu vám mohou pomoci logistické softwary (kromě Wereldo.com třeba Cloud Logistics MercuryGate, Transplace), které jsou schopny celé procesy přepravy optimalizovat tak, aby byly co nejefektivnější.

Aby mohlo dojít k optimalizačním procesům, je potřeba mít dostatečné množství dat ke zpracování. Díky tomu bude systém schopný reagovat na aktuální požadavky a rychle se přizpůsobovat. Doručení naplánuje tak, aby bylo co nejrychlejší a přitom byla co nejlépe využita kapacita flotil.

Více řidičů zkrátka nic nespasí, pokud jejich práci nebudeme umět efektivně využít.