Wereldo
Wereldo

Zpět
Incoterms

Incoterms jsou zkratka pro "International Commercial Terms" (Mezinárodní obchodní podmínky). Jedná se o mezinárodně uznávaný soubor pravidel, který stanovuje základní práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího při mezinárodním obchodě.

  • EXW (Ex Works) — Povinností prodávajícího je pouze zajistit kupujícímu přístup ke zboží, jakmile ho má, veškerá zodpovědnost padá na něj. Zodpovědnost se přenáší na místě, kde je zboží vyzvednuto.
  • FCA (Free Carrier) — Prodávající má povinnost zboží kupujícímu dopravit na předem sjednané místo včetně celního odbavení. Zodpovědnost na kupujícího padá v momentě převzetí.
  • DAP (Delivered At named Place) — Prodávající má veškerou zodpovědnost po dobu přepravy na dané místo. Zboží se považuje za doručené ve chvíli, kdy je připraveno k vyložení, v tu chvíli také zodpovědnost přechází na kupujícího.
  • DDP (Delivered Duty Paid) — Situace je stejná jako u DAP, plus prodávající zajišťuje připravenost k vyložení a platí veškeré celní poplatky.
  • CPT (Carriage Paid To) — Prodávající má stejné podmínky jako u FCA, ale navíc hradí také náklady na doručení.
  • CIP (Carriage and Insurance Paid to) — Prodávající má stejné podmínky jako u CPT, navíc ale platí přepravu a pojištění do určeného místa. Prodávající je povinen zakoupit nejvyšší míru pojistného.
  • DPU (Delivered At Named Place Unloaded) — Prodávající zodpovídá za náklady a rizika spojená s doručením, zajišťuje také celní odbavení a vyložení zboží. Kupující je zase povinen uhradit celní poplatky a zařídit veškerá dovozní povolení.

Podmínky FAS, FOB, CIF a CFR se týkají výhradně lodní přepravy.

Pošlete s námi zásilku

Jsme chytrý dopravce specializující se na přepravu paletových a balíkových zásilek. S naším unikátním plánováním tras dokážeme snížit náklady na logistiku a poskytnout našim zákazníkům až o 20% nižší ceny.

Online aplikace pro kusové zásilky

Využíváte svozovou službu kusových palet a balíků? Vyzkoušejte zdarma naši objednávkovou aplikace a posílejte paletové a balíkové zásilky za lepší ceny.