Wereldo
Wereldo

Zpět
Kód země

Kód země je standardizovaný identifikační kód přiřazený každému státu nebo území pro účely mezinárodního rozpoznání a komunikace. Existuje několik různých standardů pro kódy zemí, z nichž nejrozšířenější jsou ISO 3166-1 a UN M49.

ISO 3166-1 je mezinárodní standard definující kódy zemí a jejich podkategorií. Každý kód se skládá z dvou nebo tří písmen, přičemž dvoupísmenné kódy jsou založeny na názvu státu v angličtině, zatímco třípísmenné kódy mohou být založeny na názvu státu v jiných jazycích nebo mohou být alfanumerické. Například kód "US" se používá pro Spojené státy americké a kód "DE" pro Německo. Podívejte se na přehled dvou písmenných i tří písmenných kódů zemí zde.

Pošlete s námi zásilku

Jsme chytrý dopravce specializující se na přepravu paletových a balíkových zásilek. S naším unikátním plánováním tras dokážeme snížit náklady na logistiku a poskytnout našim zákazníkům až o 20% nižší ceny.

Online aplikace pro kusové zásilky

Využíváte svozovou službu kusových palet a balíků? Vyzkoušejte zdarma naši objednávkovou aplikace a posílejte paletové a balíkové zásilky za lepší ceny.